גלשן בהתאמה אישית

Alternate Text
גלישה במרוקו!! למה אני ממשיך לחזור…

למה? מה זו הכמיהה הזו? האובססיה הזו? ההתמכרות הזאת למרוקו?

בטיול האחרון לפני כחודש, כשאני מלווה בחברה שלי וחבורה צעירה של ישראלים התשובה הופיעה. זה הכל! זה כל העוגה! כל המרכיבים! כל החתיכות, כל פרט שמצטרף כדי ליצור את ארץ הגלישה המושלמת. הגלים עצמם, רבים כל-כך, שונים כל-כך – גדולים, קטנים, חלולים, שמנים, ריף, חול, מסוכן, רגוע, מפורסם וסודי. חי!! האנשים, כל-כך מזמינים, חביבים, מצחיקים, חמים, רגועים, שקטים, נדיבים. חיים!! האוכל, ערבי כל כך, צרפתי כל כך, טרי, חם, בריא , צבעוני, מעניין. חי! הטבע, כל כך גדול, כל כך משתנה, נגיש מרגש, עושה טוב בעיניים, כל כך חי! השווקים, הריחות, החמורים, הגמלים, ילדים קטנים ומחייכים, שוטרים חביבים, מקומיים סטלנים, הגולשים המרוקאים, השמים הכחולים והאוקיינוס הירוק, הגלים, הגלים, הגלים…

מרוקו היא מדינה מיוחדת בה הגלים באים לאלה המבקשים אותם. זוהי מדינה של Point breaks and Beach breaks צוקים ומפרצים.

לצייד הגלים המנוסה, הגמול יכול להיות אדיר. מתחת לצוקים עוצמתיים ודיונות תלולות, חבויות אבני חן ירקרקות של מים צלולים. שורות שורות של גלי סוול אטלנטיים, ריקות מאדם יפיפיות ומפתות. בתולות הממתינות לאהובן. חודשי החורף של נובמבר עד מרץ הם הזמן המתאים כדי לחזות בדרמה האדירה הזו. זה הזמן שבו צפון האטלנטי הקשוח, מסובב את הלחצים הנמוכים שלו ומניע סוול על פני אלפי קילומטרים דרומה לכיוון החופים המחכים של מרוקו. זה הזמן שבו מזג האוויר החם בדרום מרוקו, נוטה לספק רוחות Off shore מברכות, הנושבות מהמדבר. זו היא עונת הגלישה המרוקאית המלבלבת כמו פרח כל שנה מחדש. זוהי תקופה בה הגולשים נמשכים כמו דבורים לדבש. זמן בו ניתן לחזות בשורות שורות של גלים מושלמים תוך כדי נסיעה לאורך קו החוף האינסופי של מרוקו. זהו זמן של חיוכים גדולים על פניהם של גולשים מכל העולם. זהו זמן של עיניים אדומות ממלח ושל שרירים כואבים. זמן של תיאבון אדיר. זמן של שפע!
כצלם גלישה כגולש וכמדריך טיולי גלישה זהו הזמן שלי! הזמן שלי להיות בדרכים, רודף אחרי גלים עם חברים חדשים, הזמן שלי להיות במים, מאחורי העדשה או על הגלשן, חופשי, נוכח מאושר. הזמן שלי בו הבוקר מתחיל בחשכה עם כוס תה נענע ביד ולילה שנגמר עם זכרונות וחוויות של הרפתקאות היום שעבר ותקוות של חלומות המחר. זה הזמן שבוא אני מרגיש כמו דוב שיצא מתנומת החורף שלו.
מרוקו אימצה אותי אליה בזרועות פתוחות לרווחה והרגשה הדדית. היא מיוחדת והיא גורמת לי להרגיש מיוחד. כבר גלשתי בכמה ממקומות הגלישה הטובים בעולם. מאוסטרליה דרך אינדונזיה, סרי לנקה, המאלדיביים ומכסיקו. ועדיין מרוקו היא הארץ שבה חוויתי את הצינור הכי יפה שלי, הארץ שבה רכבתי על הקיר האוקייני הארוך ביותר והארץ שגרמה לי לחייך את החיוך הרחב ביותר.
למידע נוסף אתם מוזמנים ליצור קשר…

 0547227457 

דניאל

www.onelovefilms.com