גלשן בהתאמה אישית

הדרך הנכונה לבחר סט חרבות!

הדרך הנכונה לבחור את החרבות שלכם מאת שחר אהרוני:

אחד הדברים המשמעותיים ביותר בגלשן הוא החרבות, גודלן והחומר ממנו הן עשויות. סט חרבות יכול להפריד בין גלשן מדהים לגלשן שפשוט לא עובד. ההחלטה איזה סט חרבות לבחור היא החלטה קשה וחשובה, במיוחד עם המגוון הגדול של שילובי חומרים שקיימים כיום. על מנת להקל במקצת על הבחירה פרסנו לפניכם מפרט של חלק גדול מסוגי החומרים שמייצרים בחברת FUTURES FINS, עם תוספת שתעזור לכם לבחור את החרב הנכונה לגלשן הנכון ולים הנכון.

החלק הראשון הוא להבין מה גודל השטח של החרב שמתאימה לכם. שטח מאוד דומה ל VOLUME של הגלשנים ומשתנה לפי המשקל של הגולש. FUTURES עשו לנו את החיים קלים, וחלקו את החרבות בקטלוג שלהם מהקטן לגדול ולפי השטח הכללי של כל חרב. לרוב הגדול של הגולשים שנמצאים בין המשקלים 60-85 ק"ג(מידה Medium) השטח של כל החרבות יחדיו הוא עד 44 אינץ' רבוע. אם נסתכל על הקטלוג של FUTURES נוכל לראות בנוסף שכל החרבות מסודרות לפי סוג הבניה שלהם.

TECHFLEX 

עשויה משלוב של קארבון בבסיס של החרב וקארבון בקצה של החרב, החלוקה המיוחדת הזו יוצרת חרב שמתאימה מאוד לתנאי ים חזקים. הבסיס הקשה מאפשר להשתלט על המהירות והחלק האמצעי, מה שאתם רואים בצהוב, עשוי משלוב של חומר מקשה וכוורת (Honeycomb), נותן נקודת סיבוב מהירה וחדה.               

FIBERGLASS 

 עשויה מסיבי זכוכית. הקשיחות של סיבי הזכוכית נותנים שליטה מרבית בגלים חזקים, בנוסף סיבי הזכוכית עמידים יותר

HONEYCOMB

 עשויה משלוב של אפוקסי וכוורת, השלוב יוצר חרב קלה מאוד ומאוד ורסטילית. חרב שמתאימה לרוב סוגי הים ותיתן עבודה גם בימים היותר חזקים.

BLACKSTIX

עושיה משילוב של קארבון וכוורת. ההבדל הגדול בין ה-  BLACKSTIX לחרבות אחרות הוא הדרך שבה מונח הקארבון. הצורה המיוחדות הזו מאפשרת לחרב להתכופף בצורה שונה מהרגיל. צורה שתעזור לנו ליצר מהירות בגלים נמוכים וחלשים יותר.

אחרי שהבנו קצת על החומרים מהם בנויה החרב והיעוד של כל חומר, אפשר לשאול את השאלה, לאיזה ים אני מיעד את החרב?

אם אתם מחפשים חרב שתתאים יותר לים נמוך וחלש עדיף ללכת על חרב גמישה יותר, לדוגמא ה- BLACKSTIX, חרב  גמישה יותר מה TECHPLEX או מה FIBERGLASS ותעזור לכם ליצור יותר מהירות בתנאים פחות טובים.

בתנאים גבוהים או פשוט גל חזק,  עדיף לקחת חרב יותר קשיחה על מנת לא לאבד שליטה בתנאים החזקים. במצב כזה ה TECHFLEX יכול לעזור ליצב את הגלשן בגלל הצורה בה החרב בנויה.

לגולשים שלא אוהבים לשחק יותר מידי עם הסוגים השונים ומחפשים סט אחד שיתאים למגון גדול של תנאים, מומלץ מאוד סט חרבות מכוורת  (HONEYCOMB). הכוורת מתאימה למגוון רחב יותר של תנאים, בגלל איכויות הגמישות האידיאלים של התרכובת (יותר מTECHFLEX ופחות מBLACKSTIX) היא תיתן מענה לרוב הימים שהגולש הישראלי פוגש במהלך השנה.

לאלו בניכם שיקומו אחרי הקריאה וילכו למצוא להם סט חרבות חדש כדאי לזכור ששום דבר בחרבות או בגלשנים אינו נוסחה קבועה. הרוח משתנה, הזרם משתנה, גובה הגלים משתנה. אז תמיד שווה לנסות את הציוד יותר מפעם אחת ולא לוותר מיד.

למלאי החרבות…
לחץ כאן