גלשן בהתאמה אישית

המירוץ למיליון

ינואר 26, רק לפני כמה חודשים, ארגון הגלישה המקצוענית העולמית הידועה כ ה-ASP וחברת הגלישה QuickSilver הודיעו כי Quiksilver Pro New York, תיכנס רשמית אל הסבב העולמי ותהיה עצירה מספר 6 בסבב. הודעה שללא ספק הרימה גבה אצל כמה אנשים.תחרות כלישה בניו-יורק?!?! אך זה לא הכל, שווי הפרסים בתחרות יעמוד על כמיליון דולרים!!!
$ 1,000,000 זהו הסכום כסף הגדול ביותר אי פעם לתחרות גלישה. רק לצורכי השוואה, התחרות עם סכום הכסף המירבי במקום השני היא עצירה מספר 3 בריו דה ג'נרו והיא עומדת על $ 500,000- חצי מיליון דולרים. גם כן עצירה חדשה בסבב שזזה מסנטה קטרינה אל ריו. שאר העצירות בסבב עמדות כל אחת על 425,000 דולרים. ההפרש העצום הופך את הספוט הדי אנונימי בעל ההופעת הבכורה למסקרן ביותר, לנחשק ביותר ולאירוע הגלישה הגדול של השנה.

מבט על הגל בו תתקיים התחרות

זוהי פריצת דרך או נקודת מפנה אם תירצו, לעולם הגלישה. אם עד לפני כעשור עוד היה צריך לשכנע אנשים כי הספורט הזה שכולנו אוהבים שווה השקעה, היום התהפכו היוצרות. יותר יותר חברות חיצוניות נכנסות כספונסרים הן לתחרויות והן לגולשים עצמם. חברות ענק כמו Sony Ericsson- אחת מחברות התקשורת הגדולות בעולם, ענקית הוויסקי Jim Beam אשר נתנו חסות לתחרות גלי הענק ב- Mavericks וחברת המכוניות היוקרתית Land Rover אשר נתנה חסות ב- Snapper.

עוד מבט על הגל

ארגון ה-ASP מברך על השינוי המתפתח. הכסף והרווחים גודלים, רמת הפרסום מתרחבת. אך האם ספורט הגלישה צריך לעודד תופעה זו? יש הטוענים כי הענף מתמסחר ומאבד מהאופי שלו ומהייחודיות שבו. כך או כך נוכל לראות את ההשפעה הזו רק בעוד כמה חודשים כאשר התחרות היקרה בהיסטוריה תצא לדרך. עד אז יש לנו עוד ארבע עצירות ושפע של גלים, אולי לא שווים בכסף מיליון דולר אבל בטוח שנראים כמו.

יהיה מעניין, זה בטוח!