גלשן בהתאמה אישית

Alternate Text

פורטוגל-ינואר

פורטוגל שוכנת בחלקה המזרחי והדרומי של ספרד וחשופה לחלוטין לאוקיינוס האטלנטי מכיוון מערב. המדינה אומנם לא גדולה במיוחד, אך אורך החוף שלה על האוקיינוס משתרע על 943 קילומטרים, שבהם אינספור מפרצים, ריפים ופוינים מגוונים מאד, שבהם תוכלו למצוא מלא גלים מכל הסוגים.
פורטוגל חשופה לסערות מצפון, מערב ודרום, מה שנותן תדירות גלים מאד גבוהה למדינה, ולעיתים אפילו סוואלים ענקיים של ft15+. בדר"כ סערות אלה מביאות איתן הרבה רוחות ומזג אוויר לא נעים אך בפורטוגל המזג אוויר בדר"כ יישאר נעים ובעל רוחות חלשות מכיוון שבאזור המדינה יש לחץ גבוה באוויר המשאיר את המזג אוויר הנינוח.
טמפרטורת המים די קרה(15-16 מעלות בערך), וגם הטמפרטורה בחוץ עשויה להיות קרה אך איכות הגלים מפצה על זה, ואם לא תהיו עצלנים ותקומו מוקדם בבוקר או תיסעו ותחפשו גלים ברחבי החוף תוכלו למצוא את עצמכם גולשים לבד בים מושלם. ככה או ככה אין שם בדר"כ הרבה גולשים במים ובמקרה ויש, תמיד אפשר למצוא גלים ריקים מאנשים.
פורטוגל גם החלה להתפרסם באיכות הגלים שלה בזמן האחרון בעיקר בעקבות תחרות גלישה מהסבב העולמי שמתרחשת שם בשנתיים האחרונות בספוט המפורסם(supertubes), שידוע בצינורות חול חלולים וארוכים. בנוסף תוכלו למצוא מספר תחרויות מסבב מוקדמות האליפות שמתרחשות בפורטוגל.
המדינה שייכת לאיחוד האירופי, וכמו רוב מדינות אירופה, עלות המחייה די יקרה. בנוסף לגלישה תוכלו למצוא שם מקומות בילוי בלילות ברמה טובה וגם רמת התרבות שם ברמה גבוהה. אז למרות שדי יקר וגם קצת קר, משתלם לבזבז קצת יותר כסף ולשים חליפה כל יום בשביל לגלוש על גלים ברמה מאד גבוהה מכל הסוגים, ועוד בלי יותר מדי אנשים, ולכן פורטוגל היא בהחלט ההמלצה שלנו לחודש ינואר.