גלשן בהתאמה אישית

Alternate Text

מפלצות אירופיות

גלים ענקיים הם לא מאורע נדיר כלכך, כל מה שצריך זו סערה גדולה מספיק שתיצור אותם ומפני שכדור הארץ מכוסה בשני שליש ים הסערות האלה מתרחשות מספר פעם בשנה.לעומת זאת, גלים ענקיים ונקיים שניתן לגלוש עליהם הם מאורע נדיר ביותר והסוואל שפגע השבוע באירופה הוא ללא ספק אחד הסוואלים הגדולים שתועדו איי פעם!

הגולשים באנגליה, צרפת, ספרד וכמובן בפורטוגל הבינו שמשהו גדול מתקרב ומשלחות גולשים החלו להתכונן לגלים של החיים שלהם, להכין את הג'ט סקי, להזמין צלמים ובעיקר להיות אמיצים.

 

    טירוף בפורטוגל – 28.10.2013 :

בפורטוגל ישנו חוף מיוחד מאד בשם "נאזארה" שכיום כבר כל עולם הגלישה מכיר, מדובר על חוף שבקרקעית שלו מצוי קניון ענק שצורתו המיוחדת גורמת לסוואלים גבוהים להיות גדולים מכל מקום אחר, זוהי תופעת טבע נדירה ביותר ולכן כאשר סוואלים גדולים מגיעים לאירופה כמעט כל הצומת לב מפונת לחוף הקטן הזה וגולשי גלים אמיצים במיוחד עושים את המסע לשם ימים לפני שהסוואל פוגע.

הקניון התת-ימי מתחת לגלים הענקיים של "נאזארה":

הראשון שהבין את הפוטנציאל העצום של החוף הזה הוא גולש מהוואי בשם גארט מאקאנמארה ולאחר שנים של גלישה במקום הצליח גארט להיכנס לספר השיאים של גינס בשנה שעברה עם הגל הכי גבוה שנתפס איי-פעם.

הסוואל הענק שפגע שם השבוע נוצר מסערה במרחק 170,000 ק"מ באוקיינוס האטלנטי ואתרי התחזיות טענו שמדובר בסערה יוצאת דופן בחוזקה ובגודלה.

התוצאה: גלים בגובה 80 פיט, נפילות אכזריות (שאחת מהן כמעט הסתיימה בטביעה) וגל אחד שמועמד להיות הגל הכי גבוה שנתפס איי-פעם ע"י הגולש הברזילאי קרלוס בורלה.

הנה הסרטון מהיום הזה שזכה ליותר מ600 אלף צפיות תוך פחות מ24 שעות! 

כאמור, הסוואל הענק הזה פגע גם בעוד מקומות באירופה. הנה כמה סרטונים ממה שהלך שם:

-"מונדקה", ספרד:

-"גליסיה", ספרד:

-ג'סטין דופנט תופסת גל ענק "באלררה", צרפת: 

 

-"מלגמור הדס", אירלנד: