גלשן בהתאמה אישית

Fanning vs. Parko, המרוץ לאליפות…

בתחרות האחרונה לפני קרב הענקים בפייפ-ליין שבהוואי, ה-Supertubos בPeniche היה מבחן רציני לגולשים ביום שבו הסיבוב השלישי של תחרות ה Rip Curl Pro Search בסבב ה WCT החל.
פנינג, המנצח בתחרות והמוביל הנוכחי בסבב, נוכח לומר באותו יום לאחר הסשיין חימום לפני התחרות: "הגלים צצים ממים כל כך עמוקים, זה לא ממש ממש רדוד אבל אחד הדרופים הרגיש לי כמו פייפ-ליין, זה היה מטורף."
פרקינסון שהתחיל את העונה בבליץ, אבל לא הצליח לשמור על התוצאות בשלושת התחרויות האחרונות, הצליח בתחרות הזו לגבור על קיי אוטון ובובי מרטינז והפגין יכולת טובה.
פרקינסון טוען: " אני חי בשביל להמשיך את התגשמות החלום. אני לא מתרכז ביריב, יש לי עדיין שני מקצים לעבור ושני מקצים לנצח בהם ואז המלאכה הושלמה".

מיק פנינג בגל מדהים

פארקו קיבל ציון 10 על צינור עמוק בחצי הגמר ואמר מיד לאחר המקצה: "כל אחד נמצא בסיכון בגלים כאלו. אמא טבע יכולה לשלוח לך את הגל של היום, כך שכל אחד יכול להוות מתמודד.
זה זמן רב לא קיבלתי גלים מעולים במקצים שלי והמקצה הזה הוריד לי קצת כובד מהכתפיים."
אוון רייט, שהעיף את סלייטר בסיבוב הקודם, המשיך להרשים את השופטים והוציא תותחים כבדים אחרים מהתחרות בדמות דיין ריינולדס ודאימיין הובגוד הפייבוריטים.
למרות זאת, במקצה בו אוון, לאחר שנתן גל של 10 נקודות,עבר נפילה רצינית באמצע המקצה בו נקרע לו עור התוף והוא נאלץ לפרוש מהתחרות."
דרך אגב, הוא ניצח את המקצה מכיוון שהובגוד לא הצליח להביא גל נוסף לתוצאה שתעבור את התוצאה שאוון החזיק בזמן שנפצע.

ג'ואל פרקינסון בצינור מושלם

פנינג שזכה גם בתחרות הSearch ב2005 ב- Reunion Island והתבלט מעל כולם בגלים הצינוריים המאסיביים וגם הצליח להתאים את עצמו לתנאים המתדרדרים ולנצח את ביד דורבריד'ג, שהוא מכונת תחרויות בעצמו, בפיקים החזקים על הפרונט סייד החד שלו.
בסוף הגמר פנינג הביע את דעתו על התחרות: "אתמול (בסיבוב השלישי וברבע הגמר) זה היה אחד מימי התחרות הטובים שראיתי בחיי וכולנו התייצבנו היום לגמר והיינו צריכים להתאים את מסגרת המחשבה שלנו לירידה בגובה ובאיכות של הגלים.
למזלי, גלשתי על גלים כאלו כל הקיץ, באזור ביתי שבמזרח אוסטרליה, כך שידעתי מה עלי לעשות במים.
הצלחתי להשיג שתי תוצאות טובות בהתחלה, כך שלאחר מכן הייתי צריך לשבת על ביד כדי שהוא לא יצליח לתפוס גל שיביא לו תוצאה שתעקוף אותי."

פנינג עף באויר

פרקינסון שחווה ב2009, לדעת הרבה אנשים, את ההתחלה הטובה ביותר שהייתה בסבב בשנות קיומו.
ראה שהאחיזה שלו בתואר התרפתה בשלושת התחרויות הבאות בקליפורניה, צרפת וספרד שבהן השיג תוצאה עגומה של מקום 17, עד לתחרות האחרונה בה זכה במקום ה-3.
פרקינסון העיד: "אני קצת מאוכזב אבל בסך הכל אני מבסוט.
מקום שלישי עדיין שם אותי שם למעלה ובתחרות על התואר. אני קצת מאוכזב מעצמי, ביצעתי טעות אחת קריטית בחצי הגמר ששינתה את כל המקצה, עם הדברים האלה קשה לפעמים לישון בלילה".

פארקו בשליטה על הגל

באופן כללי כשמדברים על האליפות בסבב הWCT לשנת 2009 פרקינסון הוא אחד משני מתחרים שנותרו העונה, וכמגן על תואר הטריפל קראון משנה שעברה, הוא יהיה שחקן משמעותי באירוע המסכם של השנה בפייפ-ליין, הוואי.
"בעוד כמה ימים שכל העשן יתפזר, אני אסתכל אחורה ואראה שאני חייב להתאושש מהפציעה בקרסול ומהתוצאות הלא טובות, כך שלקבל את המקום השלישי זה בוסט רציני לביטחון העצמי, אין כל כך הרבה נקודות ביני לבין מיק (פנינג) כשאנחנו מרימים פנינו לפייפ כך שזה עדיין יכול להיות של כל אחד מאיתנו," אומר פארקו.

פנינג מקשט את הגל

המרוץ לאליפות הפך להיות מרוץ של שתי סוסים בין מיק פנינג לג'ואל פרקינסון והוא יוכרע באירוע המסיים של העונה ה Billabong Pipeline Masters. התרחישים האפשריים הם כדלקמן: -אם פנינג מסיים במקומות 9 – 33, פארקו זקוק למקום 3 ומעלה כדי לעקוף את פנינג בניקוד ולהחזיר לעצמו את ההובלה והכתר.
-אם פנינג מסיים במקום החמישי, פארקו זקוק למקום 2 ומעלה בכדי לעקוף את פנינג בניקוד.
-אם פנינג מסיים במקום ה3 פארקו זקוק לניצחון בכדי לעקוף את פנינג בניקוד.
-אם פנינג מגיע לגמר הוא ייקח את האליפות מאת: יונתן יעקובוביץ

פארקו בעוד גל מושלם