גלשן בהתאמה אישית

VIVA LA MEXICO

אנחנו החלטנו שנתחיל את הטיול מהצפון ונרד דרומה תוך כדי שאנו עוצרים בכל הספוטים החזקים לכיוון פורטו אסקונדידו .עלינו על אוטובוס לילה של 12 שעות שבסופו הגענו לחוף שנקרא PASCUALES . עוד פרט חשוב לגבי הנסיעות באוטובוסים הוא שקודם כל האוטובוסים במקסיקו מאוד איכותיים (ברור שאני לא מתכוון ל-chicken bus של ה 2 דולר) וכדי מאוד שאם מתוכננת לכם נסיעה ארוכה רצוי לעשות זאת כנסיעת לילה כך שאתם גם חוסכים כסף ללינה וגם מגיעים ליעד שלכם ביום ולא בלילה, כמובן שזה לא הכי נעים להסתובב בלילה עם התיקים והגלשנים ולחפש מקום לישון.

ארז מצייר על הגל בצ'אקוואה

ובחזרה ל pascuales הגענו לספוט הראשון התמקמנו בגאסט האוס על החוף מול הפיק ורצנו לגלוש. הגל מאוד חזק צינורי וחלול שנשבר על קרקע חולית שמאוד מזכיר את פורטו אסקונדידו. לאחר כמה ימי גלישה החלטנו שמתחילים לרדת דרומה 4 שעות באוטובוס לספוט הבא שהוא LA TICLA – שבירת A-FRAME ארוכה וחזקה שנשברת לשני הצדדים שנשבר מול river mouth(שפך נהר) על קרקע של חלוקי נחל. הגל מאוד מפנק וכיפי שנותן לך את האפשרות לתמרן ולבצע כל תרגיל שמתחשק לך! גם כשיש הרבה גולשים בעיקר בסופי שבוע יש מספיק גלים לכולם והאווירה במים נינוחה וכיפית. הלינה היא על החוף מול הפיק (כמו רוב החופים במקסיקו) בבונגלוסים או באוהלים בתנאים בסיסיים ביותר עם מקלחות ושירותים משותפים.ישנם 2 מסעדות על חוף, ובמרחק הליכה של 5 דקות במעלה ההר בעיירה יש סופר לקניית מצרכים ועוד איזה מסעדה או שתיים. לאחר שבועיים בערך המשכנו שעתיים דרומה לספוט הבא RIO NEXPA – זהו פוינט ברייק ל-left ארוך וחזק עם כמה סקשנים מהירים שנשבר מול שפך נהר על קרקע של חלוקי נחל (בדומה ל (la ticlaהלינה גם מתבצעת בבונגלוסים מול הפיק ויש בכפר חנות גלישה אחת עם אינטרנט,3 מסעדות ומכולת אחת קטנה.גם כאן בדומה לחופים הקודמים האווירה היא סופר רגועה כאשר אין יותר מידי מה לעשות אלא לקום מוקדם עם ה off shore לגלוש, לסטלבט על ערסל ולשתות איזה קורונה קרה.

גם המקומיים נותנים את הכבוד לים

אחרי שבוע של גלישות כל יום כל היום החלטנו שהגיע הזמן לרדת דרומה ליעדנו הנכסף פורטו אסקונדידו אך לא לפני שאנו מתאוששים איזה כמה לילותACAPULCO אחרי כמעט 3 שבועות שלא ראינו בחורות (רק בחורות גולשות עם כתפיים כמו של לארד המילטון) 7 שעות באוטובוס והגענו, התמקמנו בהוסטל ויצאנו לקרוע את העיר.למזלנו הייה בדיוק תקופת ה spring break שזה אומר ACAPULCO מפוצצת תיירים ותיירות בעיקר מארה"ב שבאים לחגוג בברים ובמועדונים האיכותיים שיש לעיר להציע,תדלקנו את עצמנו באלכוהול ובבחורות והמשכנו באוטובוס 7 שעות דרומה סוף סוף לפורטו אסקונדידו- האוטובוס מוריד אותנו למעלה בעיר של פורטו,משם לוקחים מונית לחוף למטה (5 דקות נסיעה)בדרך רואים את המפרץ העצום ואת שורות הגלים דוהרים לחוף ומתנפצים בעוצמה רבה. אני בטוח שכל גולש שיורד בכביש הזה מקבל זריקת אדרנלין שמכניסה אותו לטירוף.המונית עושה פנייה אחרונה שמאלה וברוכים הבאים ל playa zicatela אמיגוס צועק לנו נהג מונית המקסיקני (שדומה לספידי גונזלס) הגענו סוף סוף לאחד מחופי הגלישה המפורסמים בעולם, זהו רחוב אחד ויחיד בערך רבע שעה ברגל כולו מפוצץ חנויות גלישה,מסעדות,וההוסטלים המקום חי ונושם את הגל הכל מסתובב סביבו.הגלישה בפורטו עוצמתית במיוחד, הגל נשבר על קרקע חולית וזורק צינור שמן שפשוט קשה לתאר את עוצמתו. הגלישה בחוף אינה מומלצת למתחילים ובמיוחד כשהים מתחיל לטפס מעבר ל 3 ft. למי שמחפש גל קצת יותר עדין או כשהים גבוהה במיוחד,ניתן לקפוץ על מונית 5 דקות דרומה לצד השמאלי של המפרץ ל-LA PUNTA זהו פויינט ל- leftמושלם ארוך ומפנק שנשבר גם כן על קרקע חולית ומתאים לכל רמות הגלישה ממתחיל עד למקצוען.

שורות של גלים מושלמים

הלינה בפורטו/לה פונטה הוא בהתאם לתקציב הגולש,המחיר יכול לנוע בין 5 $ ל-60$ הכל תלוי ברמת הפינוק(מזגן,בריכה..).חיי הלילה בפורטו לא רעים בכלל ישנם כמה בברים טובים ופעם בשבוע מסיבה (CABO BLANCA) זה תמיד נחמד לראות בברים את החברה שגלשת איתם במים,להעביר חוויות על איזה קורונה קרה, מוזיקה וסרט גלישה. בפורטו ישנם הרבה גולשים מקומיים (להבדיל משאר החופים) וסצינת הגלישה מאוד מפותחת! סה"כ כמו בכל מקום בעולם כל עוד אתה לא גונב גלים ונותן כבוד לגולשים המקומיים לא צפוי לך בעיות. בפרק הזמן ששהינו בפורטו הגיע סוול ענק של 18 ft שרק מלשבת בחוץ רועדות לך הרגליים לכן החלטנו לתת גיחה של כמה ימים לחוף שנקרא – CHACAUA במרחק של כשעתיים צפונה מפורטו בדרך שכוללת מונית, אוטובוס וסירה שחוצה לגונה ענקית שלבסוף אנו מגיעים לפויינט מושלם ל right הכי ארוך שגלשנו אי פעם. הגל כל כך ארוך שבאמצע הגל אתה פשוט נשען על הברכיים מרוב כמה שכואבות לך הרגליים.הלינה גם כן על החוף מול הפיק בבונגלוסים ובאוהלים.כשירד הים חזרנו לפורטו גלשנו את הנשמה והגיע סוול נוסף.הפעם לא במימדים של הקודם אבל גם כן גבוהה ואמרנו שזה הזמן לנסוע דרומה לחוף השני הכי מפורסם במקסיקו(עד שהתקיימה שם תחרות של rip curl search לא הייה מפורסם בכלל) BARRA DE LA CRUZ כנסיעה דרומה של 3 שעות ל heatulco ומשם מונית לכפר ברה דה לה קרוז.זהו כפר שנמצא יחסית בהרים בתוך ג'ונגל מלא צמחייה וחיות מכל הסוגים.הלינה מאוד מאוד בסיסית והבעיה העיקרית היא שאינך ישן מול הפיק אלא בכפר למעלה ההר (כ 25 דקות הליכה בדרך עפר שמתפתלת בתוך ג'ונגל אלא עם כן תפסתם טרמפ) מכיוון שהחוף הוא שמורת טבע אז חל איסור ללון/להקים אוהל על החוף.(ישנה מסעדה על החוף שניתן לאכול ולהסטלבת בצל בין הסישיינים). למרות כל הקשיים הללו(הלינה,ההליכה..) ברגע שמתגלה הים ורואים את הפיק הכל פשוט נעלם! שורות של צינורות הנשברים ל right על קרקע חולית אין עוד מה להוסיף! הגל בנוי מ 3 סקשניים מרכזיים של צינורות.החוף מתמלא בגולשים בדרך כלל כשנכנס סוול גבוה בפורטו אז כולם נוהרים הנה,יש גלים לכולם בעיקר כי יש זרם מאוד חזק במים ויש צורך לחזור ברגל לפיק(גל ארוך).בסופו של יום גם אני וגם פרי מחליטים שזה הגל הכי טוב שגלשנו במקסיקו!!

עוד יום של צינורות בפורטו

כשירד הסוול חזרנו לפורטו (בפורטו יש גלים כל הזמן,כשנכנס שם סוול גבוהה שאר השבירות מסביב מתעוררים לחיים)לכמה ימים אחרונים ומשם אוטובוס לילה למקסיקו סיטי והביתה.במטוס אמרנו פה אחד שבטוח יבוא היום ואנחנו חוזרים למקסיקו!