גלשן בהתאמה אישית

Alternate Text

Billabong ASP World Junior Championships

אליפות העולם לנוער, התחרות המסכמת של שנת 2010, תיערך בחוף נארבין בסידני אוסטרליה, בין התאריכים 8-16 לינואר. זוהי התחרות החשובה בעולם לנוער, אליה מגיעים כל מנצחי תחרויות הבילבונג פרו ג'וניורס ברחבי העולם.
השנה, ג'ק פריסטון (18, גולד קוסט), עשוי להיות אלוף העולם לנוער האוסטרלי הראשון מזה עשר שנים, כאשר הוא ממוקם בראש הדירוג לפני התחרות המכרעת. פריסטון ניצח בבילבונג פרו ג'וניורס בבאלי, כשגבר על הדרא"פ דייל סטפלס בגמר, בדרך ל-10,000 דולר פרס ו-10,000 נקודות דירוג שהזניקו אותו למקום הראשון
הגולש האוסטרלי האחרון שלקח את אליפות העולם לנוער היה ג'ואל פרקינסון ב-2001. תוצאה טובה של פריסטון בנארבין, תחזיר את התואר לחופי אוסטרליה. "התואר העולמי לנוער הוא חשוב בקני מידה עצום. להשיג את מה שפרקו עשה לפני עשור יהיה כבוד גדול בשבילי", פריסטון אמר. "כשמסתכלים על רשימת זוכי העבר, אפשר לראות שכל אחד מהמנצחים המשיך לקריירה גדולה. אשמח להחזיר את התואר האבוד לאוסטרליה, היגיע הזמן!"
לאירוע יגיעו 45 הגולשים המובילים בעולם לנוער, בצירוף שלושה גולשים מוזמנים. סה"כ הפרסים לתחרות יהיה 95,000 דולר. חשוב מכך, הפינליסטים יקבלו דירוג אוטומטי בתחרויות ה-ASP בשנה הקרובה וכך יוכלו להתברג בצמרת ה-ASP.
התחרות תועבר בשידור חי ב: http://www.billabongpro.com נותני החסות לתחרות הם: בילבונג, סוני, פולקסאווגן, וון זיפר, ניקסון